Poznań: modlitwa w intencji Bolesława Chrobrego i królowej Rychezy

17 czerwca 2026 23:58
Poznań
Kraj Diecezje Archidiecezja Poznańska

W poznańskiej katedrze, w 1001. rocznicę śmierci Bolesława Chrobrego,  modlono się w intencji pierwszego króla Polski i pierwszej królowej Polski Rychezy. „Podczas dzisiejszej Mszy św. wznosimy nasze modlitwy do Boga w intencji króla Bolesława I Chrobrego oraz królowej Rychezy, którzy w czasach piastowskich wznosili zręby polskiej państwowości i umacniali fundamenty chrześcijaństwa na polskiej ziemi” – mówił w homilii abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.

Warunki abonamentu

Aby stać się odbiorcą Serwisu należy podpisać stosowną umowę z KAI. Po podpisaniu umowy odbiorca otrzyma dostęp do treści serwisu na stronie internetowej.

Uzyskaj dostęp do serwisu