![]() |
Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik 2026.06.27 23:38:33 |
W poznańskiej katedrze, w 1001. rocznicę śmierci Bolesława Chrobrego, modlono się w intencji pierwszego króla Polski i pierwszej królowej Polski Rychezy. „Podczas dzisiejszej Mszy św. wznosimy nasze modlitwy do Boga w intencji króla Bolesława I Chrobrego oraz królowej Rychezy, którzy w czasach piastowskich wznosili zręby polskiej państwowości i umacniali fundamenty chrześcijaństwa na polskiej ziemi” – mówił w homilii abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył uroczystej Mszy św.