Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik
2026.06.27 23:38:33

Poznań: modlitwa w intencji Bolesława Chrobrego i królowej Rychezy

Link do depeszy: https://serwiskai.pl/depesza/681555/
Opublikowano: 17 czerwca 2026 23:58

W poznańskiej katedrze, w 1001. rocznicę śmierci Bolesława Chrobrego,  modlono się w intencji pierwszego króla Polski i pierwszej królowej Polski Rychezy. „Podczas dzisiejszej Mszy św. wznosimy nasze modlitwy do Boga w intencji króla Bolesława I Chrobrego oraz królowej Rychezy, którzy w czasach piastowskich wznosili zręby polskiej państwowości i umacniali fundamenty chrześcijaństwa na polskiej ziemi” – mówił w homilii abp Stanisław Gądecki, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.