Ukraina: czołowe osobistości greckokatolckie znalazły się w setce najbardziej wpływowych postaci kraju ostaniego 10-lecia

19 maja 2024 18:36
Kijów
Zagranica

Trzej hierarchowie Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK): kard. Lubomyr Huzar, abp Swiatosław Szewczuk i metropolita Borys Gudziak znaleźli się w pierwszej dziesiątce osób, które w największym stopniu naznaczyły życie Ukrainy ostatniego dziesięciolecia i przyczyniają się do jej rozwoju. Trafili tam również dwaj świeccy działacze i naukowcy greckokatoliccy: profesorowie Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie: Myrosław Marynowycz i Jarosław Hrycak. Ponadto w pierwszej setce umieszczono trzech innych działaczy, związanych z tą uczelnią: Serhija Prytułę, Jewhena Hlibowyćkiego i Wałerija Pekara. Taki wynik przyniosła ankieta jednego z najpoważniejszych w tym kraju niezależnego dziennika internetowego New Voice of Ukraine (NV). 

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.

Warunki abonamentu

Aby stać się odbiorcą Serwisu należy podpisać stosowną umowę z KAI. Po podpisaniu umowy odbiorca otrzyma dostęp do treści serwisu na stronie internetowej.

Uzyskaj dostęp do serwisu