Serwis agencyjny
Czwartek, 5 października 2023 
2:15
Czwartek, 5 października 2023 
2:15

Sekretarz Generalny KEP złożył życzenia abp. Gądeckiemu z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa

3 miesiące temu Poznań sobota, 10 czerwca 2023 13:37

Zawołanie biskupie Waszej Ekscelencji – „czynem i prawdą”, stało się czymś więcej niż tylko hasłem pasterskiej służby. To „czyn i prawda” zawiodły Księdza Arcybiskupa jako przewodniczącego polskiego episkopatu do bombardowanego Iraku, krwawiącej Ukrainy – napisał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w liście gratulacyjnym do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z okazji złotego jubileuszu święceń prezbiteratu.

Odwołując się do zawołania biskupiego Przewodniczącego Episkopatu, bp Miziński podkreślił, że bez charyzmatu „czynu i prawdy” „nie byłoby odważnych listów do polskich władz w obronie życia poczętego, do patriarchy moskiewskiego Cyryla, w przededniu i po rosyjskiej agresji na Ukrainę, listu braterskiej troski o czystość wiary do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, ani synowskiej wizyty u Ojca Świętego Franciszka, gdzie dzielił się Ksiądz Arcybiskup spostrzeżeniami dotyczącymi tzw. polityki wschodniej Sekretariatu Stanu”.

Dodał, że to „czyn i prawda” „poprowadzą Księdza Arcybiskupa – jak ufamy – z pielgrzymką pojednania na Wołyń, w lipcu tego roku”.

BP KEP / Poznań

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 10 czerwca 2023
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas