Serwis agencyjny
Czwartek, 5 października 2023 
2:39
Czwartek, 5 października 2023 
2:39

Papież Franciszek przekazał życzenia abp. Gądeckiemu z okazji złotego jubileuszu święceń

3 miesiące temu Poznań sobota, 10 czerwca 2023 11:16

Papież Franciszek przekazał życzenia i swoje błogosławieństwo przewodniczącemu Episkopatu Polski abp. Stanisławowi Gądeckiemu z okazji 50. rocznicy jego święceń kapłańskich. Telegram papieski został odczytany na początku jubileuszowej Mszy św. w katedrze poznańskiej w sobotę, 10 czerwca.

Oto treść papieskiej depeszy:

Czcigodnemu Bratu Stanisławowi Gądeckiemu

Arcybiskupowi Metropolicie Poznańskiemu, świętującemu szczęśliwie złoty jubileusz święceń prezbiteratu, szczerym sercem gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze dla duchowego dobra Gnieźnieńskiej i Poznańskiej owczarni, a także jego działalności w Radzie Konferencji Episkopatów Europy, a szczególnie w Konferencji Episkopatu Polski, której troskliwie przewodniczy, podobnie jak i sumiennej działalności w różnych Dykasteriach Kurii Rzymskiej.

Upraszając obfitych łask i darów Ducha Świętego Pocieszyciela, z miłością udzielamy błogosławieństwa, będącego zadatkiem niebiańskiej łaski, jemu i jego bliskim, a także wiernym całej archidiecezji Poznańskiej, z usilną i serdeczną prośbą o modlitwę w intencji właściwego sprawowania naszego urzędu.

Dano w Rzymie, na Lateranie, w dniu XX miesiąca maja, w roku 2023.

Franciszek

BP AP / Poznań

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 10 czerwca 2023
Wydawca: KAI;
Red. Naczelny: Marcin Przeciszewski

Twitter - śledź nas