Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik
2026.06.28 22:28:20

„Jestem tu, by modlić się o pokój” - we Włókach powstało pierwsze w Polsce i Europie Sanktuarium Świętego Szarbela

Link do depeszy: https://serwiskai.pl/depesza/682036/
Opublikowano: 28 czerwca 2026 18:27

Włóki stały się miejscem szczególnego kultu. Decyzją ordynariusza diecezji bydgoskiej - bp. Krzysztofa Włodarczyka - świątynia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została podniesiona do rangi diecezjalnego Sanktuarium Świętego Szarbela. To pierwsze tego typu sanktuarium nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.