Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik
2026.06.26 22:21:09

Warszawa: Msza św. w intencji funkcjonariuszy Służby Więziennej z okazji ich święta

Link do depeszy: https://serwiskai.pl/depesza/681949/
Opublikowano: 26 czerwca 2026 12:45

– Praca dla ludzi i z ludźmi, jaką wykonujecie, służy naszemu dobru wspólnemu, naszemu bezpieczeństwu, porządkowi, pokojowi i dobrze rozumianej wolności – mówił bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Więziennej podczas Mszy św. z okazji święta Służby Więziennej. Eucharystia sprawowana była w katedrze polowej w Warszawie. Święto formacji przypada 29 czerwca, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Św. Paweł jest patronem Służby Więziennej.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.