Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik
2026.06.27 03:48:32

Leon XIV spotkał się z hiszpańskimi biskupami (opis)

Link do depeszy: https://serwiskai.pl/depesza/681072/
Opublikowano: 8 czerwca 2026 13:13

Porzucić to, co obciąża misję, zachować skarb wiary i wyjść na spotkanie ludziom szukającym sensu – takie zadania papież Leon XIV postawił przed biskupami Hiszpanii podczas spotkania w siedzibie tamtejszej Konferencji Episkopatu w Madrycie. Ojciec Święty mówił o drodze synodalnej, jedności w pluralizmie, formacji przyszłych kapłanów, roli świeckich oraz konieczności słuchania i uzdrawiania osób zranionych w Kościele.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.