Wygenerowane przez: Niezalogowany użytkownik
2026.06.16 02:22:33

Kolejny Polak w Kosmosie? - Nauka i pytania o Boga

Link do depeszy: https://serwiskai.pl/depesza/666087/
Opublikowano: 23 czerwca 2025 7:43

Sławosz Uznański-Wiśniewski ma zostać drugim Polakiem, który poleci w Kosmos. Jako astronauta, wytypowany przez Europejską Agencję Kosmiczną czeka na start w ramach misji Axiom-4. Pierwszym Polakiem w Kosmosie był pilot Wojska Polskiego Mirosław Hermaszewski, który lot odbył 47 lat temu. Jak mówił, przebywając w przestrzeni kosmicznej człowiek zadaje sobie fundamentalne pytania o sens istnienia człowieka, a także gdzie jest Stwórca tego ogromnego Kosmosu.

Cała treść depeszy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników.